2017-11-01 Notowanie VEZG (tzw. ZMP, Duża Giełda)

Notowanie VEZG (tzw. ZMP, Duża Giełda).

W dzisiejszym notowaniu niemieckiej giełdy VEZG (tzw. ZMP, Duża Giełda) cena wyniosła 1,45 EUR (0c).

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2017-10-25 oznacza to utrzymanie ceny (poprzednio 1,45 EUR). Przy kursie EUR 4,2498 z dnia 2017-10-31 cena za kilogram wyniosła 6,16 PLN.

Komentarz.

Po zeszłotygodniowym znacznym spadku ceny w bieżącym tygodniu w Niemczech zdecydowano się na jej utrzymanie. Na polskim rynku także można spodziewać się utrzymania ceny, ponieważ nie na tyle wysokiego poziomu ilości tuczników, który mógłby przyczyniłby się do dalszych obniżek. Tym bardziej, że hodowcy zachęceni utrzymaniem ceny w Niemczech mogą być bardziej skłonni do wstrzymywania sprzedaży.

Z jednej strony można spodziewać się wyhamowania spadków cen w najbliższych tygodniach, a nawet wzrostów związanych ze zwiększonym zapotrzebowaniem na wieprzowinę na święta. Z drugiej jednak w dalszym ciągu znaczny wpływ na cenę mogą mieć Chińczycy i ich malejące zapotrzebowanie na importowane mięso a także znacznie niższe ceny tuczników w USA.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz