Niemcy dyktują ceny tuczników.

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o sukcesie negocjacji z Singapurem w sprawie eksportu polskiej wieprzowiny. Nasze zakłady znajdujące się na liście podmiotów uprawnionych do eksportu do tego azjatyckiego kraju mogą kontynuować eksport w oparciu o nowe mniej restrykcyjny wymagania (źródło: https://www.wetgiw.gov.pl/).

Sytuacja na rynkach światowych.

Pozostaje mieć nadzieję, że te doniesienia poprawią nastroje polskich producentów tuczników. Zmniejszone zapotrzebowanie, związane z dwoma dniami świątecznymi, na żywca wieprzowego wpłynęły na ograniczenie ubojów w Niemczech. Zbiega się to w czasie z ograniczeniem eksportu do Chin na rzecz znacznie tańszej wieprzowiny ze Stanów Zjednoczonych. Jest to jednak trend długofalowy, który w najbliższej przyszłości będzie miał wpływ na cały europejski rynek trzody chlewnej.

Niemcy dyktują ceny tuczników w Europie.

Załamanie w Niemczech (sprawdź ostatnie notowanie) odbija się na wszystkich dużych producentach żywca wieprzowego w Europie. O tym, że sytuacja w Niemczech jest trudna może świadczyć chociażby fakt, że wg danych Eurostatu to Hiszpania jest obecnie największym europejskim eksporterem wieprzowiny. Cenę nadal dyktują giełdy niemieckie w ślad, za którymi polskie zakłady, a także Austria, Belgia, Holandia i Francja korygują ceny w dół. Niemcy muszą znaleźć alternatywny rynek zbytu dla przeznaczonej do Chin wieprzowiny. Dopóki sytuacja na rynkach światowych się nie ustabilizuje dopóty polscy producenci nie otrząsną się z fali spadków i nie zaczną zarabiać.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz