2017-11-22 Notowanie tuczników VEZG (tzw. ZMP, Duża Giełda).

Notowanie tuczników niemieckich (tzw. ZMP, Duża Giełda).

Dzisiejsze notowanie tuczników niemieckich giełdy VEZG (tzw. ZMP) ustaliło cenę 1,45 EUR (bz).

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2017-11-15 oznacza to utrzymanie ceny (poprzednio 1,45 EUR). Przy kursie EUR 4,2183 z dnia 2017-11-22 cena za kilogram wyniosła 6,15 PLN.

Cena obowiązuje od 23.11 do 29.11

Komentarz.

Dzisiejsze notowanie ZMP czyli Dużej Giełdy tuczników niemieckich utrzymało się na poziomie 1,45 EUR. Jest to cena zgodna z oczekiwaniami. Po ostatnich dwóch notowaniach małej giełdy – piątkowej i wtorkowej spodziewano się, że i dzisiejsza Duża Giełda pozostawi cenę bez zmian. Wpisuje się to w ogólny trend stabilizacji cenowej na rynku żywca. Tak jak prognozowaliśmy wcześniej w najbliższym czasie można oczekiwać stabilizacji cenowej bez większych i gwałtowniejszych zmian. Wzrostom nie sprzyja z pewnością odkrycie kolejnego ogniska ASF u dzików na linii Wisły. Oznacza powiększenie strefy objętej utrudnieniami w sprzedaży, a trudności w sprzedaży przekładać się będą na mniejsze zapotrzebowanie na tuczniki.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz