2017-11-24 Notowanie tuczników ISW (tzw. Mała Giełda).

Notowanie tuczników niemieckich (tzw. Mała Giełda).

W dzisiejszym notowaniu tuczników niemieckiej giełdy ISW (tzw. Mała Giełda) cena wyniosła 1,48 EUR (bz/bz).

W odniesieniu do ostatniego notowania z 2017-11-21 i do notowania sprzed tygodnia 2017-11-17 oznacza to utrzymanie ceny (1,48 EUR). Przy kursie EUR 4,2116 z dnia 2017-11-24 oznacza to cenę 6,23 zł.

Na aukcji wystawiono 1680 tuczników w 10 partiach z czego wszystkie tuczniki zostały sprzedane.

Komentarz.

W dzisiejszy notowaniu Małej Giełdy tuczniki w Niemczech ponownie utrzymały cenę. Zgodnie z oczekiwaniami utrzymano trend stabilizacji cen. Można oczekiwać, że w przyszłym tygodniu ceny także powinny zachowywać się równie stabilnie. Kolejne tygodnie wypadają już w grudniu, kiedy może być zwiększone zapotrzebowanie na tucznika. Nie będzie ono jednak zbyt duże w tym roku, dlatego ceny mogą wzrosnąć, ale nieznacznie.

Ciekawostką jest to, że wszystkie tuczniki wystawione na aukcji zostały sprzedane. Zwykle w takich sytuacjach spodziewany jest wzrost. Cena jednak nie wzrosła. Może to oznaczać, że nabywcy nie są skłonni płacić więcej.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz