GUS zbada pogłowie trzody chlewnej.

Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi w dniach 1-21 grudnia 2017r. badanie statystyczne, którego celem będzie określenie ile wynosi pogłowie trzody chlewnej oraz produkcja żywca wieprzowego. Ankietę dostępną na stronie internetowej GUS będzie można wypełnić samodzielnie w dniach od 1 do 5 grudnia. Natomiast w dniach 6-21 grudnia br. z losowo wybranymi gospodarstwami skontaktują się ankieterzy.

Zakres badania.

Zakres badania obejmie liczbę świń posiadanych i odchowanych w gospodarstwie z podziałem na klasy wagowe. Liczba sztuk odstawionych, ubitych w gospodarstwie, ale też dane dotyczące zakupu i/lub dzierżawy gruntów rolnych wchodzących w skład gospodarstwa.

Czy takie badanie wskaże rzeczywiste pogłowie trzody chlewnej?.

Badanie jest przede wszystkim dobrowolne. Zarówno ankieta wypełniona przez Internet jak i przez ankietera. Trudno mówić zatem o reprezentatywności takiego badania. Odpowiedzi udzielą przede wszystkim rolnicy korzystający z Internetu i ci, którzy dysponują wolnym czasem. Mało zatem prawdopodobne aby zajęci rolnicy, zajmujący się produkcją profesjonalnie chcieli uczestniczyć w takim badaniu.

Dużo bardziej rzetelne informacje w zakresie pogłowia można uzyskać z ARiMR według zgłoszeń przemieszeń stada.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply