2017-12-06 Notowanie tuczników VEZG (tzw. ZMP, Duża Giełda).

Dzisiaj notowanie tuczników VEZG (tzw. ZMP, Duża Giełda) wyniosło 1,45 EUR (0c).

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2017-11-29 oznacza to utrzymanie ceny (poprzednio 1,45 EUR). Przy kursie EUR 4,2154 z dnia 2017-12-06 cena za kilogram wyniosła 6,11 PLN.

Cena obowiązuje od 07.12 do 13.12

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. ZMP, Duża Giełda).

Zgodnie z oczekiwaniami cena na głównym notowaniu w Niemczech pozostała bez zmian. Potwierdzeniem tej prognozy było wczorajsze notowanie Małej Giełdy, która wróciła do poziomu sprzed tygodnia. Tak jak przewidywaliśmy wcześniej, trwa stabilizacja na rynku trzody chlewnej. I tak już pozostanie do świąt. Pozostały już tylko dwa tygodnie ubojowe, a większego zapotrzebowani ana tucznika dalej nie ma. Zakłady nie zamierzają podnosić ceny. Nie widzą takiej potrzeby. Jeżeli ktoś ma jeszcze na sprzedaż tucznika i liczy na wyższą cenę powinien jak najszybciej poszukać odbiorcy. Po świętach planowane są obniżki cen.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply