2017-12-07 Notowanie – warchlaki duńskie.

W dzisiejszy notowaniu warchlaki duńskie SPF Region 2/3 PRRS negatywny wyceniono na 365 DKK (bz). W odniesieniu do poprzedniego notowania z dnia 2017-11-30 oznacza to utrzymanie ceny.

Notowanie warchlaków SPF Region 2/3 PRRS pozytywny wyniosło 345 DKK (bz). W odniesieniu do poprzedniego notowania z dnia 2017-11-30 oznacza to utrzymanie ceny.

Notowanie warchlaków o statusie konwencjonalnym wyniosło 320 DKK (bz). Tutaj także w odniesieniu do poprzedniego notowania z dnia 2017-11-23  cena została utrzymana.

Notowanie obowiązuje od 11.12 do 17.12.

Komentarz – warchlaki duńskie.

Pomimo tego, że na rynku warchlaków widać pewne ożywienie, popyt na warchlaki nie jest jeszcze na tyle duży aby ceny wzrosły. Jest przede wszystkim większy popyt na warchlaki w lepszych statusie zdrowotnym i te dość szybko znikają z rynku. Głównym czynnikiem wpływającym na zwiększone zapotrzebowanie na warchlaki jest koniec tuczy rolników, którzy przygotowali tuczniki na święta. Właśnie opróżnili budynki i zapełniają je na kolejny cykl tuczu.

Spodziewane jest dalsze utrzymanie się stabilizacji cen w najbliższym czasie, ale jeżeli ktoś planuje kupić towar w lepszym statusie zdrowotnym lepiej żeby rozglądał się za nim z większym wyprzedzeniem.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply