Czy dziki z ASF są już w Wielkopolsce? Zarządzono sanitarny odstrzał dzików.

W dzienniku urzędowym województwa wielkopolskiego ukazało się rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 1 grudnia 2017r. Tematem rozporządzenia jest odstrzał dzików.

Sanitarny odstrzał dzików.

Wojewoda zarządził sanitarny odstrzał dzików na obszarze zagrożenia wystąpienia ASF. Odstrzał zostanie przeprowadzony na terenach powiatów kolskiego, tureckiego, konińskiego, słupeckiego, kaliskiego, pleszewskiego, wrzesińskiego, gnieźnieńskiego, poznańskiego, średzkiego, śremskiego, obornickiego, grodziskiego, nowotomyskiego, szamotulskiego, wolsztyńskiego oraz międzychodzkiego.

Warunki odstrzału.

Za obszar zagrożony uznano wszystkie obwody łowieckie znajdujące się w wyżej wymienionych powiatach poza parkami narodowymi i rezerwatami przyrody. Liczba dzików do odstrzału zostanie w poszczególnych obwodach łowieckich zostanie ustalona w ramach umów. Umowy zostaną zawarte pomiędzy właściwym terytorialnie powiatowym lekarzem weterynarii, a zarządcą lub dzierżawcą obwodu łowieckiego. Wszystkie padłe dziki należy zgłaszać do służbom weterynaryjnym. Sztuki pozyskane na obszarze prowadzonego odstrzału muszą być zutylizowane lub odebrane przez myśliwych na użytek własny. Sanitarna redukcja ma zostać zrealizowana do 31 marca 2018r.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz