2017-12-12 Cena tuczników ISW (tzw. Mała Giełda).

W dzisiejszym notowaniu tuczników niemieckiej giełdy ISW (tzw. Mała Giełda) cena tuczników wyniosła 1,43 EUR (-5c/bz).

W odniesieniu do ostatniego notowania z 2017-12-08 cena tuczników spadła aż o 5 centów, tak samo jak do notowania z 2017-12-05. Przy kursie EUR 4,2077 z dnia 2017-12-12 oznacza to cenę 6,02 zł.

Na aukcji wystawiono 1390 tuczników w 10 partiach z czego sprzedano 4 partie, razem 720 tuczników.

Komentarz – cena tuczników ISW (Mała Giełda).

Wygląda na to, że załamanie ceny nastąpiły szybciej niż się spodziewano. Na giełdzie wystawiono stosunkowo niewielką liczbę tuczników, a mimo to sprzedano tylko połowę. Spadek ceny o 5 centów to nie jest drobna korekta, to już trwały spadek. Już pierwsze sygnały ewentualnego spadku można było zauważyć na ostatnim notowaniu Małej Giełdy, kiedy to sprzedano niewiele ponad 1/5 wystawionych na aukcji tuczników.

Najwyraźniej zakłady już teraz nie mają potrzeby zwiększania uboju i są zaopatrzone w tucznika już do świąt. Można spodziewać się zatem jutro obniżki także w notowaniu VEZG. ZMP pewnie spadnie o 3 do 5 centów. Jeżeli ktoś do tej pory nie sprzedał, to mocno dostanie po kieszeni.

 


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *