Animex rezygnuje z budowy ubojni pod Rawiczem.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych Burmistrz Gminy Rawicz Grzegorz Kubik poinformował na swoim facebook’owym profilu, że firma Animex zrezygnowała z budowy ubojni pod Rawiczem.

Jaka swoją decyzję uzasadnia Animex?

Inwestor uzasadnia swoją decyzję względami biznesowymi. Zrezygnowano z nowej inwestycji z powodu trudnej sytuacji w branży mięsa wieprzowego, spowodowanej rozprzestrzenianiem się ASF. Uzasadnienie to wydaje się jak najbardziej zasadne.

Trzeba mieć na względzie, że rozszerzające się strefy ASF to nie tylko problem dla hodowców, którzy mają problem ze sprzedażą swoich tuczników. To także problem dla ubojni, które mają ograniczone możliwości pozyskiwania żywca. Wielu odbiorców mięsa zastrzega, że nie chce mięsa z tuczników pochodzących ze stref ASF. Odbiorcy zagraniczni zastrzegają nawet, że kupią mięso jeżeli w danym zakładzie nie są ubijane tuczniki o takim pochodzeniu.

Czy jednak decyzja biznesowa jest prawdziwym powodem?

O planach firmy Animex pisaliśmy już wcześniej 17.11.2017 oraz 22.11.2017. O inwestycji było dość głośno z powodu kontrowersji jakie pojawiały się wokół budowy najnowocześniejszej i największej ubojni w Polsce. Pomimo tego, że badania ankietowe wskazywały na znaczącą przewagę zwolenników nad przeciwnikami, głos przeciwników był głośniejszy. Zwolennicy nowej inwestycji tymczasem woleli pozostawać anonimowi i nie zabierali publicznie głosu.

Wnioski.

Tak czy inaczej bez względu na wszystko, to inwestor decyduje o tym jak będzie rozwijać swój biznes. Animex zrezygnował z budowy nowego zakładu, toteż dla jego przeciwników sprawa jest zamknięta. Jest to też ważny sygnał dla całej branży trzody chlewnej i mięsa wieprzowego, że należy ostrożnie podchodzić do rozwoju biznesu. Jeżeli lider branży ogranicza inwestycje to znaczy, że zagrożenie ASF jest jednak bardzo poważne.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz