2018-01-01 Ceny warchlaków niemieckich VEZG.

W dzisiejszym notowaniu VEZG ceny warchlaków niemieckich w wadze 25 kg ustalono na 41,50 EUR. W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2017-12-25 oznacza to spadek ceny o 5,80 EUR.

Cena obowiązuje od 01.01 do 07.01.

Komentarz – ceny warchlaków niemieckich.

Ceny warchlaków niemieckich niespodziewanie zanotowały znaczny spadek. Spadek o 5,80 EUR oznaczają obniżkę aż o 12,26%. Może to oznaczać pogorszenie nastrojów u naszych zachodnich sąsiadów, którzy mogą obawiać się gorszej koniunktury na rynku trzody chlewnej. Z drugiej strony, jeżeli chodzi o warchlaka duńskiego, nie ma znacznego zwiększenia podaży zwierząt. Owszem, jest ich więcej, ale nie na tyle dużo, aby konieczna była obniżka cen. Może się to jednak jeszcze zmienić, ponieważ prawdopodobne są dalsze obniżki cen tuczników. To tymczasem może wpłynąć na decyzje hodowców o kolejnych zasiedleniach chlewni.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz