Niemieckie ubojnie wykorzystują okazję do obniżek.

Niemieckie ubojnie korzystają z okazji do obniżek i tną ceny. Bardziej niż wynika to z notowań VEZG. Producenci trzody chlewnej w Niemczech uważają to za nadużycie ich zaufania.

Niemieckie ubojnie uderzają w hodowców świń.

Największa europejska ubojnia, Toennies obniżyła cenę skupu od piątku do 1,30 EUR za kilogram WBC. Westfleisch obniżył cenę do 1,32 EUR za kilogram WBC dla rolników kontraktowych i 1.30 EUR dla wolnego rynku. Jest to poniżej ceny referencyjnej VEZG, którą w środę ustalono na 1,34 EUR. Należy pamiętać o tym, że cena ustalona przez VEZG jest ceną sugerowaną przez producentów trzody chlewnej. Nie jest ona wiążąca nabywców tuczników, którzy mogą wyznaczyć ceny na innym poziomie. Można spodziewać się tego, że hodowcy będą pamiętać o tym jak ubojnie wykorzystały swoją dominującą pozycję i odwdzięczą im się jak tylko zmieni się sytuacja rynkowa.

Sytuacja cenowa na najbliższy czas.

Obniżka ceny o 4 centy poniżej notowania VEZG oznacza najprawdopodobniej obniżkę ceny niemieckich notowań w najbliższym czasie. Można zatem spodziewać się obniżki zarówno na Małej jak i Dużej Giełdzie. Spadki mogą być zatrzymane jeżeli hodowcy nie dostarczą oczekiwanej liczby tuczników. Patrząc jednak na liczbę dostępnych tuczników i kolejki w skupie, jest to mało prawdopodobne.

Ma się rozumieć, że polskie ubojnie z pewnością będą także chciały wykorzystać okazję. Nie ma co liczyć, że w ciągu najbliższych tygodni sytuacja zmieni się na lepsze. Wzrostu ceny można spodziewać się najprędzej w połowie lutego.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz