Rosja nie zgadza się z żądaniami Unii Europejskiej w sprawie wieprzowiny.

W odpowiedzi na ostatnie doniesienia dotyczące zniesienia sankcji, Rosja nie zgadza się z żądaniami Unii Europejskiej . Żądania UE w sporze o handel żywymi świniami i wieprzowiną są według Rosji nieuczciwe.

Dlaczego Rosja nie zgadza się z żądaniami Unii Europejskiej?

Żądania UE w sporze o handel żywymi świniami i wieprzowiną są według Rosji nieuczciwe. Wyjaśnili to przedstawiciele Rosji na posiedzeniu sądu arbitrażowego Światowej Organizacji Handlu (WTO) na początku stycznia. Teraz problem powinien zostać omówiony w kontekście procedury arbitrażowej.

Unia Europejska domaga się odszkodowania za straty z powodu ograniczeń żywcem i mięsem wieprzowym. Straty te są szacowane przez UE na 1,4 mld EUR. Rosjanie wprowadzili ograniczenia weterynaryjne w przywozie na początku grudnia zgodnie z odpowiednimi wymogami WTO. Wobec tego unijne roszczenia wobec Rosji są bezpodstawne.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz