Ukraina rozszerza embargo na polską wieprzowinę.

RMF FM podało dzisiaj do wiadomości, że będzie interwencja polskich władz związana z rozszerzeniem przez Ukrainę embarga na polską wieprzowinę, żywe świnie, a także pasze. Ukraina rozszerza embargo z powodu rozprzestrzeniania się w Polsce wirusa ASF.

Ukraina rozszerza embargo na producentów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Jak donosi RMF FM, polskie władze nie zgadzają się na rozszerzenie embarga, ponieważ objęto nim województwo, w którym dotychczas w gospodarstwach rolnych nie wystąpił wirus Afrykańskiego Pomoru Świń. W województwie warmińsko-mazurskiem wykryto jedynie niewielką liczbę przypadków ASF u dzików.

Według naszych służb, decyzja władz ukraińskich jest niezgodna z międzynarodowymi przepisami. Na razie planowana jest jedynie interwencja w ramach stosunków dwustronnych.

Dotychczas Ukrańcy zakazywali eksportu z Podlasia, Mazowsza i Lubelszczyzny.

Ukraińcy wykorzystują okazję.

Naszym zdaniem Ukraina wprowadzając embargo próbuje chronić swój rynek natomiast ASF jest ku temu pretekstem. Problemy naszego rynku jak i całego rynku europejskiego także wpływają na sytuację na rynku ukraińskim. Wprowadzenie ograniczeń mogło by pomóc ukraińskim producentom.

Źródło: RMF FM


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz