Czechy podwyższają premię do 315 EUR za odstrzał dzików.

W celu zapobieżenia dalszemu rozprzestrzenianiu się ASF w Czechach, podwojono premię za odstrzał dzików. Za każde zabite zwierzę w zastrzeżonej strefie zostanie wypłacona premia 315 EUR. W strefie buforowej premia wynosi 80 EUR za każdego odstrzelonego dzika.

Odstrzał jest konieczny.

Do tej pory znaleziono 191 dzików zarażonych wirusem ASF, jak wynika z informacji władz weterynaryjnych. Odstrzał dzików jest konieczny aby utrzymać w ryzach. Czeskie władze dużo szybciej reagują niż nasze. Wkrótce po znalezieniu pierwszego przypadku zarządzono ogrodzenie terenu i zmniejszenie populacji dzików przez odstrzelenie. Wysoka premia wypłacana za każdego dzika z pewnością zachęci myśliwych do intensywniejszego odstrzału.

Obserwujemy działania czeskich władz w zakresie zwalczania Afrykańskiego Pomoru Świń i będziemy informować Was na bieżąco.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz