2018-02-05 Notowanie warchlaków w Niemczech (VEZG).

Opublikowano notowanie warchlaków w Niemczech (VEZG). Warchlaki w notowaniu VEZG wyceniane są według wagi 25 kg a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Stąd też cena jednostkowa jest niższa niż w Danii. Kierunek zmian cen warchlaków niemieckich nie zawsze pokrywa się ze zmianami warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
40 EUR 39 EUR +1 EUR

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-01-29 oznacza to wzrost ceny o 1 EUR.

Cena obowiązuje od 05.02 do 11.02.

Komentarz – notowanie warchlaków w Niemczech (VEZG)

Po wzrostach cen tuczników w zeszłotygodniowych notowaniach, wygląda na to, że nadszedł czas na podwyżki cen warchlaków. W zeszłym tygodniu pisaliśmy już o tym, że taniej już nie będzie i można spodziewać się w niedługim czasie podwyżek. No i podwyżki mogą nadejść już w tym tygodniu. Niemcy zdecydowali się już na podniesienie cen swoich warchlaków o 1 Euro. Czekamy na czwartkową reakcję Duńczyków.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply