Amerykanie chcą zapobiegać ASF.

Amerykanie obserwując postęp rozwoju obszarów objętych Afrykańskim Pomorem Świń obawiają się o własną produkcję trzody. Pomimo znacznej odległości od rejonów występowania wirusa, Amerykanie chcą zapobiegać ASF u siebie już teraz.

Amerykanie interesują się Afrykańskim Pomorem Świń.

Krajowa Rada Producentów Wieprzowiny (National Pork Producers Council) zainteresowała się podejmowanymi działania w celu zapobiegania oraz ograniczenia rozprzestrzeniania ASF. W kręgu zainteresowań są przede wszystkim działania w Polsce (jako kraju walczącego z ASF) oraz Niemczech i Danii, liderów produkcji wieprzowiny.

Działania Unii Europejskiej.

Wszystkie wymienione państwa członkowskie Unii Europejskiej wymagają identyfikowalności zwierząt i zgłaszania wszystkich przemieszczeń zwierząt. Co więcej, środki zwiększonej bioasekuracji w strefach ASF są skoncentrowane na badaniu i kontrolowaniu populacji dzików oraz martwych zwierząt domowych. Wydzielono także strefy o różnych poziomach zagrożenia wirusem. Ma to na celu zapewnienie, że mięso ze zwierząt w strefach gdzie wykryto chorobę nie jest eksportowane poza granice.

Amerykanie chcą zapobiegać ASF.

Oczekuje się, że przedstawiciele amerykańskiego przemysłu trzody chlewnej wyciągną wnioski z działań podejmowanych przez Unię Europejską. Chcą już teraz przygotować się na to, że choroba może rozprzestrzenić się na znacznych obszarach Europy. Dalej może pojawić się ryzyko przedostania wirusa do USA. Amerykanie już teraz chcą się przygotować na taką ewentualność i wprowadzić działania zapobiegawcze.

Źródło: fleischwirtschaft.de


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply