2018-02-06 Notowania tuczników w Niemczech ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko ma ona duże znaczenie w prognozowaniu ceny. Przez to, że notowania tuczników w Niemczech giełdy ISW odbywają się dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazują trend rynkowy.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,44 EUR 1,42 EUR +2 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-02-02 oznacza to wzrost ceny o 2 centy. Do notowania sprzed tygodnia cena wzrosła o 7 centów.

Na aukcji wystawiono 2020 w 13 partiach i wszystkie sprzedano.

Przy kursie EUR 4,1547 z dnia 2018-02-06 cena za kilogram wynosi 5,98 PLN.

Komentarz do notowania tuczników w Niemczech ISW (Mała Giełda).

To już drugie notowanie Małej Giełdy z kolei kiedy sprzedano wszystkie wystawione na aukcji tuczniki. Cena wzrosła o 2 centy od ostatniego notowania. To oznacza też wzrost ceny o 7 centów w ciągu tygodnia. To duży wzrost i wskazuje na spore zainteresowanie tucznikami za naszą zachodnią granicą. Jutro można spodziewać się w takim razie spodziewać wzrostu ceny VEZG, czyli Dużej Giełdy. Może to być nawet 5 do 7 centów. Zapewne więc ceny w skupach będą musiały wzrosnąć także u nas przynajmniej o 20 groszy na WBC.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply