Rolnicze OPZZ powołało sztab protestacyjny.

Ze względu na pogarszającą się sytuację rolników rolnicze OPZZ powołało sztab protestacyjny. Jest to działanie to spowodowane między innymi rozprzestrzenianiem się Afrykańskiego Pomoru Świń.

Rolnicze OPZZ powołało sztab protestacyjny.

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych zapowiedziało, że będzie zbierać podpisy pod wnioskiem o odwołanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Wiceminister Jacek Bogucki nie obawia się protestu i zwrócił uwagę na to, że jesienią zeszłego roku pod ministerstwem protestowali praktycznie sami działacze OPZZRiOR.

Przyczyny strajku.

OPZZRiOR uzasadnia protest brakiem skuteczności działań przeciwko rozprzestrzenianiu się Afrykańskiego Pomoru Świń. Dziki przemieszczają się głąb kraju bez żadnych przeszkód.

Inne przyczyny strajku tozakaz uboju regilijnego zwierząt oraz zakach chowu zwierząt futerkowych. Te wszystkie działania spowodują ogromne straty dla rolników.

Podsumowanie.

Nieskuteczność działań w zwalczaniu ASF już od dawna budzi niezadowolenie. Także zakaz uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych przyczyni się do wielu problemów polskich rolników. Nie dziwi zatem to, że rolnicze OPZZ powołało sztab protestacyjny. Może nawet nasunąć się pytanie – dlaczego dopiero teraz. Najwyraźniej zebrało się tego tyle, że nie ma co już liczyć na dobrą zmianę.

Źródło: PAP


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz