2018-03-01 Notowanie tuczników w Danii.

Notowania tuczników duńskich są ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Warto więc śledzić ile wynosi notowanie tuczników w Danii.

Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Obserwacja notowania Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
9,20 DKK 9,20 DKK BZ

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-02-22 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie DKK 0,5621 z dnia 2018-03-01 cena za kilogram wynosi 5,17 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 10 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników w Danii.

Duńczycy utrzymując cenę skupu swoich tuczników zachowali się wbrew panującym obecnie trendom. Niemcy podnieśli cenę skupu o 5 centów więc oczekiwana była też podwyżka w Danii. Tymczasem nie uległa ona zmianie. Ciekawe na ile wynika to z silnej pozycji Danish Crown na tamtejszym rynku. Być może firma próbuje zdusić cenę aby zwiększyć zyski. Chyba, że to utrzymanie ceny prognozuje korektę w niedługim czasie. Póki co u nas należy spodziewać się podwyżek jeszcze na przyszły tydzień.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz