2018-03-01 Notowanie warchlaków w Danii.

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków w Danii stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 410 DKK 395 DKK +15 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 390 DKK 375 DKK +15 DKK
konwencjonalne 365 DKK 350 DKK +15 DKK

Kurs DKK z dnia 2018-03-01 wynosi 0,5621

Notowanie obowiązuje od 05.03 do 11.03.

Komentarz – notowanie warchlaków w Danii.

Ponownie Duńczycy podnieśli ceny swoich warchlaków. Na kolejny tydzień Duńczycy podnieśli ceny o 15 koron co daje 2 Euro. Podwyższono równo ceny w statusach zdrowotnych PRRS negatywny, PRRS pozytywny i konwencjonalny. Od dna cenowego, z którym mieliśmy do czynienie jeszcze 3 tygodnie temu, cena wzrosła o 50 koron. W przeliczeniu na złotówki cena wzrosła już o 28 zł.

Na chwilę obecną jest bardzo duże zapotrzebowanie na warchlaka. Jest długa kolejka po dobry towar. Nieoficjalnie Duńczycy już proponują jeszcze wyższe ceny. Należy zatem oczekiwać, że w kolejnych tygodniach cena warchlaków będzie rosła jeszcze bardziej. Nawet jeżeli tuczniki przestaną drożeć, można spodziewać się, że warchlaki tak szybko nie przestaną. Aż zniweluje się znaczna różnica pomiędzy kosztami produkcji a potencjalnym zyskiem.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz