Dodatkowe 4 miliony Euro na walkę z ASF.

Land Dolnej Saksonii udostępni dodatkowe 4 miliony Euro na walkę z ASF. Według władz są one pilnie potrzebne ze względu na epidemię ASF w Europie Wschodniej.

Budżet większy o 4 miliony Euro na walkę z ASF.

Minister Rolnictwa landu Dolna Saksonia Barbary Otte-Kinast jest zdania, że te fundusze są pilnie potrzebne ze względu na szerzącą się epidemię Afrykańskiego Pomoru Świń w Europie Wschodniej. Twierdzi ona, że wybuch ASF w Dolnej Saksonii spowodowałby miliardy Euro strat w gospodarce.

Państwo wesprze finansowo walkę z chorobą.

Środki te zostaną przeznaczone na walkę z dzikami – na dodatkowe koszty z nią związane. Pieniądze te przyczyną się intensywniejszych poszukiwań dzików przez myśliwych. Główny nacisk będzie kładziony na międzynarodowe szlaki komunikacyjne.

Państwo zapewni tez środki higieny, pojemniki na padlinę oraz utylizację zarażonych zwierząt. Jeżeli zajdzie taka konieczność sfinansowana zostanie także budowa ogrodzenia. Zostaną też dofinansowane ośrodki szkoleniowe.

Podsumowanie.

Dolna Saksonia ze znacznym wyprzedzeniem szykuje się do epidemii Afrykańskiego Pomoru Świń. Nie dziwi takie działanie, ponieważ Niemcy wiedzą, że pojawienie się choroby u nich to tylko kwestia czasu. Praktycznie nie ma możliwości aby ich kraj wirus ominął. Lepiej zatem przygotować się na tę okoliczność wcześniej, kiedy sytuacja nie jest jeszcze paląca.

Źródło: niedersachsen.de

Autor: Daniel J. Wiszkiel


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz