Niesprzątnięte zwłoki dzików.

Jak donosi Tygodnik Lokalny Wspólnota Parczewska w okolicy wsi Sosnowica na parkingu leśnym znajdują się zapakowane w worki zwłoki dzików. Worki z martwymi zwierzętami leżą tam już od kilku dni.

Niesprzątnięte zwłoki dzików przy drodze.

Czytelnicy Wspólnoty Parczewskiej donieśli także, że we wsi Kropiwki w gminie Sosonowica również leżą zapakowane zwłoki dzików. To dość nietypowe znalezisko biorąc pod uwagę nacisk władz na bioasekurację i poszukiwanie zwłok dzików.

Razem pomiędzy Mościskami, a Kropiwkami naliczono 9 worków pozostawionych przy drodze. W niektórych zapakowano po dwie sztuki dzików. Część z nich była też otwarta. Reporterzy Wspólnoty Parczewskiej we wsi Kropiwniki znaleźli kolejne 4 dziki, a kilometr za wsią jeszcze 3 sztuki.

Póki co nie udało się ustalić dlaczego zwłoki zwierząt leżą przy drodze prawie tydzień. Nie wiadomo też czy były one badane na obecność wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. I jesli tak, jaki był wynik.

Podsumowanie.

Nasze władze naciskają na rolników o przestrzeganie bioasekuracji, wszystkich informują o tym co należy robić ze znalezioną padliną dzików, straszy się sankcjami i powagą problemu. A znalezione zwłoki świadczą, że mogą sobie spokojnie leżeć przy drodze kilka dni bez zainteresowania ze strony władz czy weterynarii. Miejmy nadzieję, że znalezione dziki nie były zarażone wirusem ASF. Tak czy inaczej, tek kto dopuścił do takiego stanu rzeczy powinien ponieść konsekwencje.

Źródło: Tygodnik Lokalny Wspólnota Parczewska


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz