Danish Crown planuje ekspansję w Europie.

Największy duński przetwórca wieprzowiny nadal dokonuje akwizycji w Unii Europejskiej. Z informacji medialnych wynika, że Grupa przekazała 670 milionów Euro na akwizycje w Europie. Mają one być sfinalizowane do 2021 roku. Danish Crown planuje ekspansję w Szwecji, Wielkiej Brytanii i Polsce.

Danish Crown planuje ekspansję.

Na początku lutego Danish Crown ogłosiła przejęcie polskiej grupy Gzella poprzez spółkę zależną – Sokołów SA. Jest to firma przetwórcza zatrudniająca około 1000 pracowników. Firmy przetwórcze to główny cel przejęć spółki. Danish Crown szuka w szczególności firm specjalizujących się w produkcji boczku, konserw, salami i przekąsek. Dyrektor Generalny Danish Crown, Jais Valeur uważa, że będą w stanie dokonać wszystkich akwizycji wykorzystując wyłącznie środki własne i bez konieczności podwyższania kapitału akcyjnego. Nie zdradził jednak, które firmy są przede wszystkim brane pod uwagę.

Podsumowanie.

Duńczycy najwyraźniej widzą przyszłość w przetwórstwie wieprzowiny skoro planują zainwestować tak dużą kwotę. Danish Crown planuje ekspansję w Europie inwestując 670 milionów Euro. Można podejrzewać, że spora część tej kwoty trafi do naszego kraju. Przejęcie Gzelli to dopiero początek. W związku z Afrykańskim Pomorem Świń, wiele polskich zakładów może mieć problemy z uzyskanie odpowiedniego wyniku finansowego. A przez to będzie można je kupić po atrakcyjnej cenie.

Źródło: topagrar.com


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz