2018-03-09 Niemiecka giełda świń ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko niemiecka giełda świń ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny. Przez to, że notowanie Małej Giełdy odbywa się dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,51 EUR 1,51 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-03-06 oznacza to utrzymanie ceny. Do notowania sprzed tygodnia cena spadła o 6 centów.

Na aukcji wystawiono 1860 w 12 partiach z czego sprzedano 9 partii w ilości 1405.

Przy kursie EUR 4,1989 z dnia 2018-03-09 cena za kilogram wynosi 6,34 PLN.

Komentarz – niemiecka giełda świń ISW (Mała Giełda).

Po ostatnich dwóch notowaniach spadków cena spadła o 8 centów. Teraz cena została utrzymana na poziomie 1,51 EUR. Sprzedano 3/4 wystawionych na aukcji warchlaków. Wygląda na to, że obecna cena jest już ceną równowagi. Po dość głębokiej korekcie spodziewam się, że obecna cena będzie na stabilnym poziomie w najbliższym czasie. To samo powinno być na Dużej Giełdzie. Zobaczymy w przyszłym tygodniu, począwszy od wtorku.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *