2018-03-16 Niemiecka giełda tuczników ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko niemiecka giełda tuczników ISW  mają duże znaczenie w prognozowaniu ceny. Przez to, że notowanie Małej Giełdy odbywa się dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,49 EUR 1,50 EUR -1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-03-09 oznacza to spadek ceny o 1 cent. Do notowania sprzed tygodnia cena spadła o 2 centy.

Na aukcji wystawiono 1910 w 12 partiach z czego sprzedano 10 partii w ilości 1720.

Przy kursie EUR 4,2162 z dnia 2018-03-13 cena za kilogram wynosi 6,28 PLN.

Komentarz – notowania Małej Giełdy świń ISW.

Ponownie Mała Giełda zanotowała spadek ceny o 1 cent. W ciągu tygodnia daje to już 2 centy. To i tak niewiele w porównaniu ze środowym spadkiem Dużej Giełdy. Najwyraźniej notowania trochę się rozjechały. Zwykle to Mała Giełda ulegała większym wahaniom niż Duża. 

Kolejna symboliczna obniżka, ale w ciągu oznacza jednak podążanie za trendami zniżkowymi. Zbliżają się święta więc cena powinna się już ustabilizować a być może i nieco wzrosnąć gdzie trzeba w najbliższym czasie. Ale cena nie raz potrafiła już nas zaskoczyć.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *