2018-04-05 Notowania warchlaków duńskich.

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowania warchlaków duńskich stanowią punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 440 DKK 440 DKK bz
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 410 DKK 410 DKK bz
konwencjonalne 385 DKK 385 DKK bz

Kurs DKK z dnia 2018-04-05 wynosi 0,5648

Notowanie obowiązuje od 09.04 do 15.04.

Komentarz – notowania warchlaków duńskich.

Kolejny tydzień stabilizacji cen warchlaków. Pojawiło się co prawda nieco więcej ofert sprzedaży, ale nie na tyle dużo aby ceny zostały obniżone. Warchlaki więc pozostaną bez zmian w przyszłym tygodniu. Póki co nie ma podstaw do tego aby ceny spadły ani wzrosły. Pozostaje czekać na rozwój sytuacji na rynku tuczników.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply