Protest OPZZRiOR w Warszawie.

W piątek 06.04 odbył się zapowiadany już od dawna protest OPZZRiOR w Warszawie. Protest był raczej niewielkich rozmiarów. Wzięło w nim udział zaledwie kilkudziesięciu rolników z województw mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego.

Protest pod siedzibą PiS.

Protestujący przyszli pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości aby na ręce Prezesa Jarosława Kaczyńskiego złożyć swoje postulaty. Protest był skierowany przeciwko Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofowi Jurgielowi. Protestujący obwiniali go o nieradzenie sobie z Afrykańskim Pomorem Świń. Protest OPZZRiOR w Warszawie skierował się do Prezesa Kaczyńskiego licząc na poparcie dla ich postulatów. Skandowano hasła nawołujące do odwołania Ministra Jurgiela.

Podsumowanie.

Protest OPZZRiOR w Warszawie został zorganizowany przez Sławomira Izdebskiego i to jemu przede wszystkim się przysłuży. Patrząc na skalę protestu (kilkudziesięciu rolników) także sami rolnicy nie wierzyli w jego większe oddziaływanie. Raczej mało prawdopodobne aby Prezes Kaczyński spełnił oczekiwania protestujących. Choć z drugiej strony po publikowanych sondażach popularności PiS spadają jej notowania. Stąd niespodziewany ruch w kierunku obniżenia uposażeń posłów i zwrotu nagród otrzymanych przez ministrów. Być może w obecnej sytuacji i rolników wysłucha Prezes? Wszakże jest to znaczny elektorat.

Źródło: PAP

Autor: Daniel J. Wiszkiel


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply