2018-04-12 Warchlaki duńskie ceny.

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Warchlaki duńskie ceny stanowią punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 440 DKK 440 DKK bz
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 410 DKK 410 DKK bz
konwencjonalne 385 DKK 385 DKK bz

Kurs DKK z dnia 2018-04-12 wynosi 0,5626

Notowanie obowiązuje od 16.04 do 22.04.

Komentarz – warchlaki duńskie ceny.

Równowaga na rynku trzody chlewnej powoduje, że rynek warchlaków też jest stabilny. Na lepszy towar rolnicy muszą trochę poczekać, ale nie ma problemu z zaopatrzeniem. Póki co jest spodziewany wzrost cen tuczników, dlatego też obecne ceny warchlaków są akceptowalne. Rosnące ceny dają szansę na osiągnięcie zysku. Tak długo jak hodowcy będą wierzyć, że ceny tuczników wzrosną, popyt na warchlaki się utrzyma i ceny nie spadną.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply