Izdebski przeprosi Polski Związek Łowiecki.

W dniu 11 kwietnia 2018 ogłoszono wyrok w sprawie z powództwa Polskiego Związku Łowieckiego przeciwko Sławomirowi Izdebskiemu o ochronę dóbr osobistych. W myśl wyroku Sławomir Izdebski przeprosi Polski Związek Łowiecki.

Zasądzone przeprosiny.

Wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie zakazano Sławomirowi Izdebskiemu rozpowszechniania twierdzeń i wypowiedzi w telewizji, prasie i Internecie, radiu i innych mediach przypisujących PZŁ nienależyte wypełnianie obowiązków w zakresie kontroli populacji dzików oraz przyczynienie się do rozwoju ASF w Polsce z powodu zbyt małej liczby odstrzelonych dzików.

W ciągu 21 dni od uprawomocnienia się wyroku Izdebski przeprosi Polski Związek Łowiecki za pomocą płatnego ogłoszenia w stacji Polsat News 2.

Jeżeli skazany nie wykona w terminie wyroku, PZŁ jest upoważniony do publikacji oświadczenia z przeprosinami w jego imieniu. Ponadtwo Sławomir Izdebski ma wpłacić 5 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Wyrok nie jest prawomocny, więc pozwany może jeszcze się od niego odwołać.

Podsumowanie.

Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do racji Polskiego Związku Łowieckiego i ukarał Sławomira Izdebskiego. Z pewnością jest trochę racji w tym, że stosunkowo niewielki odstrzał dzików powoduje większe zagrożenie rozprzestrzeniania się Afrykańskiego Pomoru Świń. Wymuszone sądownie przeprosiny zostaną opublikowane, ale i tak nie zmieni to sytuacji hodowców ani rozwoju ASF.

Źródło: PZŁ

Autor: Daniel J. Wiszkiel


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply