Westfleisch planuje inwestycje.

Wynik firmy Westfleisch, jednego z liderów branży mięsnej w Niemczech, za rok 2017 jest bardzo zadowalający. Stąd też Westfleisch planuje inwestycje w roku 2018.

Dobry wynik za 2017 rok.

W 2017 rok do roku sprzedaż całej grupy Westfleisch wzrosła o 11,4% do 2,75 miliarda EUR. Na tak wysoki poziom sprzedaży wpłynęły między innymi wysokie ceny surowców. Na zysk operacyjny wpłynęło także odszkodowanie po pożarze w zakładzie w Paderborn.

Wielkość uboju wzrosła o 2,7% w stosunku do roku 2016 do poziomu 8,26 miliona sztuk świń. Sprzedaż mięsa wzrosła do 979,7 tys ton. Zanotowano także wzrost sprzedaży świeżego mięsa o 18%.

Zmiany w kierunkach sprzedaży.

Zmiany nastąpiły także w transakcjach zagranicznych. Mają one duże znaczenie dla firmy Westfleisch, ponieważ udział eksportu jest wysoki i wynosi 44%. Spadł eksport do krajów trzecich (w tym Chin) o 4,8%. Tymczasem eksport do Unii Europejskiej wzrósł o 10,5%. Westfleisch planuje inwestycje o rekordowych rozmiarach. Naprawiono szkody w zakładzie w Paderborn równocześnie modernizując go. Wkrótce zostaną opublikowane szczegóły planów inwestycyjnych.

Podsumowanie.

Po dobrym roku 2017 firma ma środki na inwestycje. Co ciekawe, firma sobie doskonale poradziła z trudnościami na rynku chińskim. Udało jej się znaleźć miejsce dla swoich produktów wewnątrz Unii Europejskiej, a całkowity wynik się poprawił. Jak widać, firma Westfleisch działa bardzo efektywnie.

Źródło: ISN

Autor: Daniel J. Wiszkiel


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply