2018-04-25 Notowanie VEZG (ZMP, Duża Giełda).

Opublikowano notowanie VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,42 EUR 1,42 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-04-18 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,2159 z dnia 2018-04-25 cena za kilogram wynosi 5,99 PLN.

Cena obowiązuje od 26.04 do 02.05.

Komentarz – notowanie VEZG (Duża Giełda, ZMP).

Cena na Dużej Giełdzie pozostała bez zmian na kolejny tydzień. Wynika to zapewne z tego, że zeszłotygodniowa obniżka wyprzedziła sytuację rynkową. Niemieckim ubojniom udało się wymusić obniżkę ceny skupu i hodowcy musieli się jednak do niej dostosować. Czyżbyśmy mieli kolejny poziom stabilizacji ceny? Na chwilę obecną tak to wygląda. Mimo wszystko uwzględniając kurs EUR do złotówki, który znacznie wzrósł w ostatnim tygodniu, nasi hodowcy mogą liczyć na niewielką podwyżkę ceny.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz