2018-05-10 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Warto więc śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown.

Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,90 DKK 8,90 DKK bz

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-05-03 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie DKK 0,5702 z dnia 2018-05-10 cena za kilogram wynosi 5,07 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 20 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Duńczycy z Danish Crown zdecydowali się o utrzymaniu kolejny tydzień na niezmienionym poziomie. Utrzymują stabilną cenę skupu od dłuższego czasu na poziomie 8,90 DKK. To już prawie dwa miesiące stabilizacji cen. Co ciekawe, Niemcy w tym czasie dużo bardziej różnicowali swoje ceny i wahały się to w górę to w dół. Z pewnością dla hodowców cena duńska nie jest satysfakcjonująca, ale stabilność pozwala na lepsze planowanie produkcji trzody.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz