2018-05-16 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda).

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,42 EUR 1,37 EUR + 5 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-05-09 oznacza to wzrost ceny o 5 centów.

Przy kursie EUR 4,2893 z dnia 2018-05-16 cena za kilogram wynosi 6,09 PLN.

Cena obowiązuje od 17.05 do 23.05.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP).

Niemcy jednak zaskoczyli i wbrew spodziewanej stabilizacji podnieśli cenę. I to dużo, bo aż o 5 centów. To kolejny niespodziewany zwrot akcji na rynku trzody chlewnej. Czy jednak jest to trwały wzrost? Być może to chwilowe wzmożone zapotrzebowanie. Jeszcze niedawno Toennies dusił ceny skupu deklarując, że nie ma podstaw do podwyżek. VEZG podniosło ceny, pozostaje jeszcze kwestia czy ubojnie się do niej zastosują. Z tym różnie bywa.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *