2018-05-17 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Warto więc śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown.

Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,90 DKK 8,90 DKK bz

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-05-10 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie DKK 0,5756 z dnia 2018-05-17 cena za kilogram wynosi 5,12 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 21 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Pomimo niespodziewanej zmiany ceny skupu tuczników na Dużej Giełdzie Duńczycy zdecydowali się na utrzymanie ceny na niezmienionym poziomie. Ceny w Danii Danish Crown są ostatnimi czasy bardzo stabilne choć ceny w Niemczech znacznie się wahają. Nie wiadomo do końca skąd się to bierze choć ceny te dla hodowców (tuczarzy) w cyklu otwartym zdecydowanie nie są zadowalające.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz