2018-05-23 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda).

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,44 EUR 1,42 EUR + 2 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-05-16 oznacza to wzrost ceny o 2 centy.

Przy kursie EUR 4,3037 z dnia 2018-05-23 cena za kilogram wynosi 6,20 PLN.

Cena obowiązuje od 24.05 do 30.05.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP).

Niemcy jednak podnieśli cenę skupu tuczników u siebie. W zeszłym tygodniu podniesiono cenę o 5 centów teraz o kolejne 2 centy. Cena rośnie u radości hodowców choć jeszcze daleko do pełnego zadowolenia z rentowności. Pozostaje jeszcze pytanie czy po serii wzrostów jeszcze przed latem nastąpi korekta cen? Miejmy nadzieję, że nie.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *