2018-05-24 Notowanie warchlaków duńskich.

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 400 DKK 400 DKK bz
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 370 DKK 370 DKK bz
konwencjonalne 355 DKK 355 DKK bz

Kurs DKK z dnia 2018-05-24 wynosi 0,5767

Notowanie obowiązuje od 28.05 do 03.06.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Warchlaki w Danii pozostały bez zmian. Nie ma jeszcze podstaw do tego aby ceny warchlaków wzrosły. Nie ma jeszcze na tyle dużego zapotrzebowania na zwierzęta do tuczu, ponieważ cena nie jest wystarczająco atrakcyjna dla hodowców. Wkrótce jednak powinny znacząco rosnąć ceny tuczników (czego już początek mieliśmy wczoraj na Dużej Giełdzie).


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz