2018-05-29 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,51 EUR 1,50 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-05-25 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2450 w 17 partiach z czego sprzedano 2085 w 14 partiach.

Przy kursie EUR 4,3056 z dnia 2018-05-29 cena za kilogram wynosi 6,50 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda zanotowała symboliczny wzrost o 1 cent. Wzrost ten jest w granicy błędu i trudno go uważać za wyznacznik wzrostu ceny. Bazując na tym można by raczej sądzić, że jutro na Dużej Giełdzie cena będzie bez zmian. Nadeszła do nas fala upałów więc wkrótce zmniejszy się podaż tuczników, a to powinno skutkować podwyżkami cen w skupach. Tylko czy to już teraz nastąpi czy jeszcze z tydzień będziemy musieli na nie poczekać.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *