2018-05-30 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda).

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,44 EUR 1,44 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-05-23 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,3195 z dnia 2018-05-30 cena za kilogram wynosi 6,22 PLN.

Cena obowiązuje od 31.05 do 06.06.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP).

Duża Giełda zachowała się tym razem stabilnie. Ceny skupu pozostały na niezmienionym poziomie. Patrząc na to co się dzieje za oknem, dopiero za kilka dni czeka nas efekt gwałtownego uderzenia upałów. Tuczniki właśnie hamują przyrosty i wkrótce zakłady mięsne powinny zacząć odczuwać tego skutki. Jednak to jak duże będą wzrosty cen tuczników zależy w dużej mierze od zachowań cen mięsa w Europie i na świecie.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *