2018-05-31 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Warto więc śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,90 DKK 8,90 DKK bz

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-05-24 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie DKK 0,5804 z dnia 2018-05-31 cena za kilogram wynosi 5,17 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 23 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Tuczniki w Danii pozostały na tym samym poziomie cenowym. Nie ma tu zaskoczenia, można się było spodziewać, że niewielka zmiana na rynku niemieckim (na Małej Giełdzie) nie będzie impulsem do podniesienia cen skupu. Cena musiałaby znacznie więcej wzrosnąć aby wpłynąć na Danish Crown aby zmieniła swoje ceny.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz