113 ognisko ASF u świń – komunikat GLW

Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikat o tym, że zostało stwierdzone 113 ognisko ASF u świń. To największe ognisko stwierdzone do tej pory w Polsce.

Wyniki badań stwierdziły ASF.

Według komunikatu Głównego Lekarza Weterynarii stwierdzono 113 ognisko ASF u świń w Polsce. Ognisko zostało stwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 5 czerwca 2018 roku z krajowego laboratorium referencyjnego do spraw Afrykańskiego Pomoru Świń, tj Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

113 ognisko ASF u świń – dotychczas największe.

W gospodarstwie, w którym wykryto wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń utrzymywano 5909 świń. Gospodarstwo to jest położone w gminie Orla, w powiecie bielskim, w województwie podlaskim. Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że w ognisku choroby wdrożono procedury zwalczania Afrykańskiego Pomoru Świń zgodne z obowiązującymi przepisami.

Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz