2018-06-06 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda).

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,47 EUR 1,44 EUR +3 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-05-30 oznacza to wzrost ceny o 3 centy.

Przy kursie EUR 4,2829 z dnia 2018-06-06 cena za kilogram wynosi 6,30 PLN.

Cena obowiązuje od 07.06 do 13.06.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP).

Niemcy na Dużej Giełdzie zdecydowali się podnieść cenę o 3 centy. Mała Giełda wczoraj utrzymała cenę, ale sygnałem, który mógł świadczyć o zbliżającej się podwyżce cen skupu mogła świadczyć całkowita sprzedaż tuczników z niemałej liczby, bo ponad 2 tysiące sztuk. Niemiecka podwyżka ceny ZMP powinna przełożyć się na wzrost cen skupu w Polsce o 10 groszy.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply