2018-06-07 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Warto więc śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,90 DKK 8,90 DKK bz

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-05-31 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie DKK 0,5725 z dnia 2018-06-07 cena za kilogram wynosi 5,10 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 24 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Firma Danish Crown zdecydowała się utrzymać ceny skupu tuczników na niezmienionym poziomie na kolejny tydzień. To kontynuacja długiej serii stabilnych cen w Danii. Ceny pozostały bez zmian pomimo podwyżki ceny na Dużej Giełdzie o 3 centy. To najwyraźniej za mało aby podnieść ceny, ale jeżeli ceny w Niemczech będą dalej rosły, w końcu i Duńczycy będą musieli ją podnieść. W przeliczeniu na złotówki ze względu na zmiany kursów walut duńska cena skupu spadła o 7 groszy.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz