2018-06-08 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,50 EUR 1,52 EUR – 2 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-05 oznacza to spadek ceny o 2 cent.

Na aukcji wystawiono 2230 tuczników w 16 partiach z czego sprzedano w 11 partiach 1550 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2912 z dnia 2018-06-08 cena za kilogram wynosi 6,44 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Po środowej podwyżce na Dużej Giełdzie można się było spodziewać, że Mała Giełda będzie kontynuowała ten kierunek. Tymczasem tak się nie stało. Z całkiem sporej ilości wystawionych na aukcji tuczników (2230 sztuk) sprzedano niecałe 70%. To za mało aby utrzymać cenę i zanotowano spadek do wtorkowego notowania o 2 centy. Czyżby w przyszłym tygodniu mogła wydarzyć się korekta cen tuczników?


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply