2018-06-11 Notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Opublikowano notowanie warchlaków niemieckich VEZG. Warchlaki niemieckie wyceniane są według wagi 25 kg, a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie. Jest to notowanie warchlaków niemieckich publikowane przez VEZG. Pełna nazwa VEZG brzmi Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch to po polsku Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa. Organizacja ta jest znana głównie z notowań tuczników, ale zajmuje się także warchlakami. Ceny w tych notowania warchlaków są dużo bardziej stabilne niż notowania tuczników.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
45 EUR 45 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-04 oznacza to utrzymanie ceny.

Cena obowiązuje od 11.06 do 17.06.

Komentarz – notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Niemcy w dalszym ciągu utrzymują ceny warchlaków bez zmian na poziomie 45 Euro. Duńczycy tymczasem w zeszłym tygodniu dokonali obniżki. To długie pasmo stabilizacji cen jest korzystne dla producentów warchlaków. Tymczasem zmienność przychodów jest dużo większa niż zmienność kosztów warchlaków. Oznacza to, że całe ryzyko związane z tuczem przełożone jest wyłącznie na hodowcę.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz