2018-06-12 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,50 EUR 1,50 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-08 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Na aukcji wystawiono 1840 tuczników w 12 partiach z czego sprzedano w 10 partiach 1490 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2776 z dnia 2018-06-12 cena za kilogram wynosi 6,42 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Cena na Małej Giełdzie została utrzymana na tym samym poziomie. Na aukcji wystawiono nieco mniej tuczników, ale też zainteresowanie zakupem było mniejsze. Sprzedano 81% wystawionych na aukcji tuczników a jest to poziom, który gwarantuje zwykle utrzymanie ceny. Trudno wobec tego powiedzieć jak zachowa się jutro Duża Giełda. Najprawdopodobniej pozostanie bez zmian.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply