2018-06-13 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda).

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,44 EUR 1,47 EUR -3 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-06 oznacza to spadek ceny o 3 centy.

Przy kursie EUR 4,2820 z dnia 2018-06-13 cena za kilogram wynosi 6,17 PLN.

Cena obowiązuje od 14.06 do 20.06.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP).

Kolejne wahnięcie ceny na Dużej Giełdzie. Tym razem cena spadła o 3 centy. Dokładnie o tyle o ile wzrosła w zeszłym tygodniu. Tak więc cena powróciła do poziomu sprzed dwóch tygodni rozwiewają jednak nadzieje hodowców na trwałe podwyżki. Lato coraz bliżej, wobec czego ceny powinny zacząć rosnąć. Tymczasem dość chaotycznie się wahają podgrzewając niepewność na rynku


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply