2018-06-14 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Warto więc śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,90 DKK 8,90 DKK bz

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-07 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie DKK 0,5739 z dnia 2018-06-14 cena za kilogram wynosi 5,11 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 25 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Mimo wahnięcia ceny w Niemczech, Duńczycy dalej utrzymują swoją cenę skupu tuczników na niezmienionym poziomie. Niemcy tydzień wcześniej podnieśli cenę skupu o 3 centy aby w tym tygodniu obniżyć o tę samą wartość. Średnio cena jest ta sama, ale takie wahania powodują zamieszanie na rynku i niepotrzebny stres zarówno po stronie kupujących jak i sprzedających.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz