117 ognisko ASF u świń – komunikat GLW

Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikat o tym, że zostało stwierdzone 117 ognisko ASF u świń. To trzynaste ognisko stwierdzone do tej pory w Polsce w 2018 roku.

Wyniki badań stwierdziły ASF.

Według komunikatu Głównego Lekarza Weterynarii stwierdzono 117 ognisko ASF u świń w Polsce. Ognisko zostało stwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 9 czerwca 2018 roku z krajowego laboratorium referencyjnego do spraw Afrykańskiego Pomoru Świń, tj Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

117 ognisko ASF u świń – dwunaste w tym roku.

W gospodarstwie, w którym wykryto wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń utrzymywano 20 świń. Gospodarstwo to jest położone w gminie Wola Ulhurska, w powiecie włodawskim, w województwie lubelskim. Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że w ognisku choroby wdrożono procedury zwalczania Afrykańskiego Pomoru Świń zgodne z obowiązującymi przepisami.

Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply