2018-06-15 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,51 EUR 1,50 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-11 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2300 tuczników w 15 partiach z czego sprzedano wszystkie.

Przy kursie EUR 4,2802 z dnia 2018-06-15 cena za kilogram wynosi 6,46 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Dzisiaj na Małej Giełdzie wystawiono całkiem sporą liczbę tuczników, bo aż 2300 sztuk. Co ciekawe, wszystkie tuczniki zostały sprzedane. Mimo to, cena wzrosła o symboliczny 1 cent co oznacza w praktyce stabilizację ceny. Jest to jednak pozycja wyjściowa do tego, by w przyszłym tygodniu była jednak niewielka podwyżka. Być może znowu będziemy mieli wahnięcie na Dużej Giełdzie, choć niekoniecznie musi to być trwała zmiana ceny.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply